Prodáváme interiérové a extriérové krby, vytváříme návrhy a výkresy

Rekonstrukce nefunkčního krbu

Nízká pořizovací cena za stavbu / připojení krbu je ale spojená s použitím nekvalitních levných materiálů či prací nekvalifikovaných osob. Snaha ušetřit má pak za následek nedostatečnou funkčnost krbu, v horším případě také nepříjemné znečištění interiéru sazemi a kouřem.

Jedním z příkladů je deset let stará stavba krbu Laudel prizmat 700 v rodinném domě v Neznašově. Majitelé se na nás obrátili s problémem nedostatečného výkonu krbu a únikem kouře do interiéru. Zakouřené stěny byly do dvou měsíců od vymalování opět šedé, místy až černé a v místnosti se nedalo při topení v krbu ani dýchat. V takovém případě nedoporučujeme krb dále používat nejen proto, že je zvýšený únik kouře do místnosti zdraví škodlivý, ale také může dojít ke vzplanutí mimo ohniště.

Po důkladné revizi krbu jsme zjistili, že je v horní stavbě odpadlý soupoch pod úhlem 45º a rozpojený kouřovod. Proto také všechen kouř unikal ze stavby do místnosti a nebylo možné, aby krb fungoval podle daných parametrů. Bylo zřejmé, že stavba byla neodborně provedená, navíc byly použité nekvalitní materiály. Horní stavba krbu sestávala z vaty, hliníku a sádrokartonu, který tvořil vnější plášť. Ten byl ale ze 70 % rozpadlý a neodborně nainstalovaný.

Dalším problémem byla římsa, na kterou byl použit kovový profil L, což je pro stavbu krbu nevhodný materiál především proto, že se při vyšších teplotách rozpíná a stavbu roztahuje. Proto začaly vznikat praskliny a později trhliny v okolí římsy. Kromě toho nebyl přiveden žádný konvenční vzduch, a tak neměla krbová vložka dostatek vzduchu na oplachování. Došlo k prasknutí zadní desky a zdeformování roštu.

 

Krby Hoxter

banador hoxter modul

Prodáváme krby a příslušenství

Krby KOBOK

kobok

Prodáváme krby a příslušenství

Krby a kamna ROMOTOP

romotop

Prodáváme krby a kamna

Krby Austroflamm

austroflamm modul

Prodáváme krby a příslušenství

Krby a kamna Supra

palatium 2

Prodáváme krby a kamna

Krby BeF

bef modul

Prodáváme krby a příslušenství

Odeslání zprávy. Všechna pole označená * jsou povinná.

Autorská práva

Copyright © 2015 Petr Špiroch Všechna práva vyhrazena

Kontaktní spojení